Bugun...GÜSİAD 2018-2019 Burs Duyurusu

Güsiad, her yıl Gümüşhaneli Üniversite Öğrencilerine sağladığı burs desteğini bu yıl da devam edeceğini duyurdu. 2018-2019 öğretim dönemi için Burs Programına ilişkin duyuru, Güsiad Genel Başkanı Yüksel Yalçın

facebook-paylas
Tarih: 10-10-2018 21:47

GÜSİAD 2018-2019 Burs Duyurusu

GÜSİAD 2018-2019 Burs Duyurusu
 

Değerli Öğrenciler,
Güsiad olarak 14 yıldır Gümüşhane’li üniversiteli öğrencilerimize belirlenmiş kriterler doğrultusunda burs desteği sağlamaktayız. Bu öğretim dönemi olan 2018-2019 için, Güsiad Yönetim Kurulunca oluşturulmuş, Onursal Başkanımız Prof.Dr.Kenan Aydın,Sn.Muammer Beyaz, Sn.Yaşar Topçuoğlu, Sn.Soner Keleş, Av.Emsal Gürler ve Sn.Yunus Akçay dan oluşan burs komitesi aşağıda belirlenmiş kriterlere uygun olarak burs müracatlarını alarak değerlendirecektir. Bu çalışma kapsamında duyurusu yapılan kriterlere uygun olan müraacatlar işleme alınacaktır.
 
Bu şartları sağlamayanlar ise işleme alınmayacaktır. Güsiad olarak, geçtiğimiz yıllarda bir eğitim döneminde 700 leri bulan sayıda burs desteği sağlamıştık. Ancak, son birkaç yıldır Güsiad’ın öğrenci yurdu projesine yaptığı yatırımdan dolayı bu sayıda azalma zorunlu hale gelmişti. Ancak buna rağmen bu yatırım döneminde de ortalama 200 civarında öğrenciye burs desteği sağladık. Bu yıl ise, ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz piyasa şartlarından dolayı, burs desteği talep ettiğimiz Güsiad üyesi iş adamlarımızın zor şartlarını da dikkate alarak, sınırlı sayıda burs desteği sağlayabileceğiz.Ümit ediyoruz ki, bu şartlar düzeldiğinde daha çok öğrencimize burs imkanları sağlayabileceğiz. Bu döneme ilişkin, burs şartlarımız aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Bu vesile ile, bu öğretim döneminde de, yarınlarımızın ümitleri olan siz gençlerimize eğitimlerinizde başarılar diliyoruz.

Yüksel YALÇIN Güsiad Genel Başkanı, 8 Ekim 2018 Güsiad

Burs Şartları
1. Babası vefat etmiş öğrencilerimizden müracaat edenlerin tamamına,
2. Üniversitelerin hazırlık ve birinci sınıfları hariç, 2. – 3. - 4. Sınıflarda okuyan öğrencilerin not ortalaması 4 üzerinden 3,5 olanlara,
3. Bir evde 3 üniversite öğrencisi olması halinde, başarı durumlarına bakılmaksızın en az birine ödenecektir,ancak müracat evrakları her üçü için de doldurulacaktır.
4. Burs sağlanacak öğrenci sayısı işadamlarından alınacak taahhütlere bağlı olarak belirlenecektir, 5. 2018-2019 döneminde öğrenci başına burs tutarı yılda 750 TL olmak üzere tek seferde veya taksitli yatırılabilecektir.
5. Burs müracat tarihi 15 Ekim-15 Kasım 2018 tarihleri arasındadır.
6.Burs almaya hak kazanmış öğrencilerimizin listesi Aralık ayı içinde web sitemizden yayınlanacaktır.
7. Burs ödemeleri 1 Şubat-30 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır.
8.Burs müracatı yapacak öğrenciler, (www.gusiad.org.tr) web adresimizden girerek “Burs Başvuruları Formunu” elektronik ortamda okunaklı ve eksiksiz doldurduktan sonra istenen belgeleri; GÜSİAD-Gümüşhane Sanayici Ve İşadamları Derneği’ Mecidiyeköy Mahallesi Mecidiyeköy Yolu Caddesi Elbir İş Hanı No: 6 Kat: 7 /6 Şişli İstanbul adresine posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri, gerekmektedir.
 
Burs Başvurusu İçin Gerekli Diğer Belgeler:
– Gümüşhaneli olmak, --Burs Başvuru Formu Çıktısı
– Öğrenci Transkript – Öğrenci Belgesi
– Arkalı Önlü Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
--Babası Vefat Etmiş Öğrenciler İçin Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
– 1 Adet Fotoğraf

Not: Müracat şartları tutmayan öğrencilerin, müracat etmemeleri, şartlar tutmuyorsa santral meşguliyeti olmaması bakımından telefon ile rahatsız etmemeleri, özellikle bilgi alınması zorunlu ise info@gusiad.org.tr adresinden eposta göndermelerini rica ederiz. İletişim Bilgileri:
Yetkili Sn.Mahir Bozalan Telefon: 0 212 289 29 50
Kaynak: Haber29.NET

 Kaynak: haber29.net

Editör: Editör

Bu haber 954 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜMÜŞHANE Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Konaklı Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI