Bugun...Konaklı Köyü'nde İçme suyu çalışması.

Yeşilbük Belediyesi KONAKLI Köyü içme suyu Problemini gidermek için, Yeşilbük Belediyesi tarafından çalışma yürütülüyor.

facebook-paylas
Güncelleme: 07-08-2019 08:44:47 Tarih: 31-07-2019 20:49

Konaklı Köyü'nde İçme suyu çalışması.

Konaklı Köyü'nde İçme suyu çalışması.


KONAKLI Köyü içme suyu Problemini gidermek için, Yeşilbük Belediyesi tarafından çalışma yürütülüyor.


Yeşilbük Belediyesi, Beydere (Çeküz) içme suyu problemini çözmek için başlattığı çalışmanın su getirerek bitirdi. Yeşilbük Beldesindeki İçme suyu şebekesinde meydana gelen su kaçaklarını gidermek için yaptığı İçme suyu şebekesinin yenilenmesini bitirdi.


Konaklı Köyü içme suyu problemini gidermek için başlatmış olduğu çalışmanın sonunda çıkarılan su Konaklı Köyü şebekesine katmaya çalışılmaktadır. İçme suyu çalışmaları Konaklı Köyü Ormanında bulunan Seyrek çamlar mevkisi ile Yaylanın Altında yer alan Havalığın  Mezarlığı mevkisinde yoğunlaştı. Yapılan kazı sonrası kısmen Konaklı Köyü içme  Suyu Probleminin çözümüne katkı yapacak Bir miktar su çıkartıldı. Kanal kazı ve boru döşeme işlemleri devam etmektedir. Çalışma sonrası Konaklı Köyü Su şebekisine katılacak.


Çalışmalar yeni kaynaklar bulmak için devam ediyor, bu kapsamda Taşpaar mevkiinde yeni su bulundu. Bu suyunda kanal ve borulama işleminden sonra Konaklı Köyü İçme Suyu şebesine katılacaktır.
 


31 Mart 2019 Yerel yönetimler seçimlerinde göreve gelen Yeşilbük Beldesi Belediye Başkanı Sezai Doğan; Bölgenin öncelikli meselesi İçme suyu olduğunu tespit ederek sırasıyla, Beydere, Yeşilbük Beldesi, Konaklı ve sonrasında Akyayla olmak üzere çalışma başlattı. Konaklı Köyü içme suyu Problemini çözmek için çalışmaya başlamıştır ve çalışmalar devam etmektedir. Konaklı Köyü İçmse suyu Problemi çözüldükten sonra Çalışmalar Akyayla da devam edecektir.


Haber ve Resim Kaynağı:
          Şifa DOĞAN

       KONAKLI HABER
    Yeşilbük Temsilcisi
Kaynak: KONAKLI HABER

Bu haber 867 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONAKLI Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Konaklı Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI